Smotra preventivnih strategija i programa u SDŽ

Dana 15.5.2017., pod motom „Lijepim i dobrim kroz život“, u Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu, održana je Smotra preventivnih strategija i preventivnih programa Splitsko – dalmatinske županije.

Organizatori smotre su Agencija za odgoj i obrazovanje i Ured državne uprave u Splitsko – dalmatinskoj županiji.

Poziv za sudjelovanje na Smotri upućen je od strane Ureda državne uprave  osnovnim i srednjim školama, vrtićima, đačkim domovima, organizacijama civilnog društva i ostalim sudionicima preventivnih aktivnosti u radu s djecom do 18 godina, unutar SDŽ.

Te su  organizacije bile su pozvane da se predstave na županijskoj smotri plakatom koji najbolje opisuje preventivnu strategiju njihove ustanove ili društva, te power point prezentacijom ukoliko žele.

Uz stručni program  koji se odvijao kroz tri okrugla stola  na kojima se razgovaralo o preventivnim strategijama i  programima, uređenosti odgojno -obrazovnog sustava  te integraciji, inkluziji i brizi o najboljem interesu djeteta, koja su okupila stručnjake koji se bave prevencijom poremećaja u ponašanju djece i mladeži a dolaze iz odgojno – obrazovnih, upravnih i znanstvenih  institucija, te institucija socijalne skrbi i policije, dio programa je bio posvećen izložbi plakata s prikazom preventivnih strategija i preventivnih programa škola i drugih dionika sustava koji se bave preventivnim radom. Izložba plakata je bila otvorena za javnost i dostupna za razgledavanje svim zainteresiranima do 20.5. 2017.

Naša se škola odazvala pozivu na smotru gdje je OŠ POJIŠAN predstavljena plakatom o preventivnoj strategiji naše škole, i ppt. prezentacijom o radu Učeničkog vijeća naše škole.

*prezentaciju, plakat i preklopnik s programom smotre pogledajte u prilogu

ucenicko_vijece_SPP.pdf (3.68 MB)
ucenicko_vijece_SPP.ppsx (16.39 MB)
preklopnik.PDF (158.66 KB)

objavio: Administrator   datum: 24. 5. 2017.