Stručno razvojna služba

Dragi roditelji,

svi skupa suočeni smo s jednom sasvim novom i opasnom životnom situacijom koja mijenja naše navike, svakodnevnu rutinu i živote.

Mijenja i živote naše djece, iz korijena. Učionice su se preselile u dnevne boravke i dječje sobe, nogometne utakmice i šetnje su prekinute, sve one lijepe stvari koje djetinjstvo čine najljepšim životnim periodom utihnule su i čekaju.

Ne znamo do kada. To je zasigurno ono što nas svih barem malo plaši pa čak i one najoptimističnije među nama. To zasigurno plaši i našu djecu, možda ne danas ili sutra, možda ne kao nas, ali kako god bili mali, ipak su dovoljno veliki da shvate da se stvari mijenjaju. Nitko od nas odraslih  neće im  biti u stanju odgovoriti na sva postavljena pitanja, razbiti sve strahove, objasniti sve što ih bude zanimalo, kao što to često i nismo u mogućnosti.

No, jedna je stvar sigurna, čak i kada ne budemo znali odgovor, oni će pitati i tražiti,  zahtijevati, a mi, odrasli trebali bismo biti tu za njih, spremni na sve moguće scenarije.

Znamo da znate svoju ulogu roditelja, i sigurni smo da dajete sve od sebe. I mi sami, radeći s vašom djecom, makar ne sa svakim ponaosob, uvijek dajemo  sve od sebe, trudimo se  biti im blizu kad  nema vas, utješiti ih ako je potrebno, i stati uz bok svakog učitelja ili razrednika koji brine o vašem djetetu i njegovoj dobrobiti.

Nas ovih dana nema u školi. I naši su uredi raseljeni baš kao i učionice, no to nije razlog da vam ne budemo blizu ukoliko nas iz bilo kojeg razloga trebate kontaktirati. Naši su mailovi dostupni na web stranici naše škole i slobodno se obratite ukoliko imate bilo kakvo pitanje, dilemu, nejasnoću…

Svima skupa želimo što brži povratak u školu

Vaša SRS

Deana, Hajdi i Tamara

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2020.