Božićna priredba

Pronađi Božić u svom srcu…

Tradicionalno, posljednji tjedan prvog polugodišta, naši najmlađi učenici  priređuju božićne priredbe u kojima iskazuju radost i čaroliju Božića.

Nit vodilja svih točaka bila je podsjećanje na pravi, istinski smisao Božića.

Božić je vrijeme velike radosti, obiteljskog okupljanja i zajedništva. Stoga, zaboravimo gužve u trgovinama , raskošna božićna drvca i skupe darove omotane mašnom, jer Božić je ono što osjetimo kada prestanemo otvarati poklone – i samo slušamo. Jedino što tada “čujemo“  su - ljubav i toplina.

Program priredbe otvorili su voditelji:  Mia i Leonardo, učenici 4. razreda. Učenici su toplim pljeskom nagradili nastup i izvedbu svakog učenika i učenice, ne štedeći svoje dlanove.

Učiteljice i djeca uložili su dosta truda te pripremili bogat program sastavljen od niza raznovrsnih točaka te tako pokazali zavidno umijeće pjevanja, plesanja, glume i recitiranja:

• Recital 1.a razreda pod nazivom „Veselje“
  • Dva igrokaza 1.b razreda - „Božićni ukras“  te „Medvjedićeva želja“
  •  Recital 1.c razreda pod nazivom „Božićna čestitka“
  • Recital učenika Filipa te prateći zbor učenika 2.a i 2.b razreda – „Djetešce nam se rodilo“
  • Plesna izvedba pjesme „Osjećam snagu u grudima“ – 2.c i 2.d
  • Plesna točka 2.d razreda-   „If you ain't in it“  ili u prijevodu „Ako ti nisi dio toga“
  • Igrokaz učenica 3.c i 3.d razreda pod nazivom „Božićni darovi“
  • Igrokaz učenika 3.d razreda pod nazivom „Što bismo mogli pokloniti Isusu?“
  • Recitacija i plesna točka učenika 4.a i 4.b razreda – „Stari običaji“
  • Plesna izvedba pjesme „Evergreen“ učenika 4.c razreda
  • Plesna točka 4.d razreda – „All I want for Christmas is you“

Ovogodišnje priredbe svojim su tekstovima i glazbom slale poruku mira, ljubavi, praštanja,  skromnosti  i topline.

Ukoliko nam ne vjerujete, pridružite nam se na završnoj priredbi u četvrtak,    20. prosinca u  18:00 sati i uvjerite se sami u našu božićnu čaroliju.

Djelić ugodne i svečane atmosfere donosimo u bogatoj fotogaleriji sa najiskrenijim željama:  nek Božić zasja u srcu svakog čovjeka, neka Vam osmijesi obasjaju lice poput božićnih lampica, nek se Vaše brige otope kao snjegović na suncu, Vaše ruke stanu u svačiji dlan i da, odrastajući, nikada ne ispustite čaroliju ovog velikog blagdana.

A sada nam preostaje još samo jedno: osim božićnog drvca, ukrasiti i srca kako bismo spremni dočekali rođendan malenog Isusa.

SRETAN BOŽIĆ I USPJEŠNU NOVU 2019. GODINU ŽELIMO SVIM LJUDIMA DOBRE VOLJE!

Tekst i fotografije pripremila voditeljica KUD-a:  Željana  Dujmović

bozicna_priredba.mp4 (23.01 MB)

objavio: Administrator   datum: 19. 12. 2018.

Ukupno: 491922